Snowprogres - snowboard freeride, splitboard - szkolenia i campy

SNOWBOARD

SPLITBOARD

Splitboard to snowboard, który po rozpięciu i naklejeniu fok daje dużą swobodę poruszania się w górę stoku. Po dotarciu do celu deskę łączymy, zmieniamy pozycję wiązań i jest gotowa do zjazdu.

W splitboardzie najważniejsza jest możliwość swobodnego przemieszczania się w terenach oddalonych od popularnych miejscówek. Łatwo dostępne tereny przy wyciągach szybko po opadzie zostają doszczętnie rozjeżdżone. Chcąc dostać się w nietknięte jeszcze miejsca trzeba szybko przemieszczać się w terenie, pokonując wiele kilometrów w miękkim śniegu. Wtedy idealnym rozwiązaniem staje się deska rozcięta na pół z podklejonym fokami oraz para kijków turystycznych oraz oczywiście stosowna dawka zapału i ciekawości do eksplorowania nowych rejonów górskich.

Splitboarding to rozwiązanie dla osób pragnących szkolić się z dala od wyciągów. Splitboarding to oderwanie od codzienności, to wolność. Pozwala na eksplorację nietkniętych przestrzeni, pozwala odkryć siebie…

Najpierw jednak wypada zastanowić się skąd się wzięła idea. Na moment zahaczymy o lata 60-te, konkretnie 1965 rok, wtedy powstał Snurfer. W zamierzeniu zabawka, którą amerykański inżynier chemii, Sherman Popen skonstruował dla córki, łącząc ze sobą dwie narty. Na snurferze swoją przygodę zaczynał między innymi Jake Burton, jeden z trzech osób, których działalność konstruktorska doprowadziła w latach 70-tych do powstania snowboardu.

Na początku lat 90-tych kolejny Amerykanin – Bret „The Cowboy” Kobernick, bierze piłę tarczową i rozcina snowboard wzdłuż osi podłużnej na dwie równe części. Później implementuje do niego wiązania skiturowe, wymyśla sposób ponownego łączenia desek do zjazdu, tworząc w ten sposób pierwszy splitboard.

Odrobinę później Kobernick spotyka właściciela firmy Voilé Mountain Equipment, który to dostrzega potencjał dla poza trasowego wykorzystania tego nowatorskiego rozwiązania.

Zarezerwuj miejsce

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snow-progres.provolustions.pl

CAMPY & BIWAKI

Splitboard Camp jest dla tych wszystkich snowboardzistów, którzy będą bardziej niż szczęśliwi, aby zmierzyć się z kilkugodzinną wspinaczką, aby wybrać idealną linię w puchu. Można szkolić się indywidualnie lub dołączyć do grupy innych uczestników, którzy dzielą się swoją pasją.

Skorzystaj z okazji, aby doświadczyć snowboard’u w zupełnie nowy sposób. Pokażemy w jaki sposób splitboard faktycznie działa, łączy on nieograniczone możliwości zwiedzania gór z jazdą na snowboardzie. Dla nas to cały świat. Biwakowanie w górach, niesamowite zjazdy oraz niezapomniane chwile.

Obozy splitboard’owe, które dają unikalną szansę odkrywania backcountry obok zalet freerid’u, można dowiedzieć się jak bezproblemowo radzić sobie na splitboard’zie. Nasi doświadczeni i certyfikowani instruktorzy planują trasy którymi będziemy podążać, zapewniają wsparcie przez cały czas, ale także wprowadzą w podstawy bezpieczeństwa lawinowego, w teorii i praktyce.

Byśmy mogli pielęgnować wspomnienia, prawie wszystkie obozy są zwieńczone wideo i sesją zdjęciową.

Splitboard Polska Snowprogres Snow

NADCHODZĄCE CAMPY:

Zainteresowany?

SZKOLENIA SPLITBOARDOWE

Zakres szkolenia:

- zapoznanie ze sprzętem,
- techniki podejść, zwrotów,
- ergonomia,
- skuteczność działań,
- bezpieczeństwo w górach,
- jazda poza trasowa, (teren dobierany do umiejętności kursantów)

* Szkolenie z wypożyczeniem sprzętu (splitboard, foki, wiązania, kije teleskopowe) 150 zł/godz/os.
* Szkolenie splitboardowe – sprzęt własny 100 zł/godz/os.
* Wypożyczenie ABC – 150 zł/dzień

Podane kwoty są kwotami netto.

Zarezerwuj miejsce

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snow-progres.provolustions.pl

WYPOŻYCZALNIA SPLITBOARDOWA

Backcountry Splitboard Snowprogres
Splitboard:

1 dzień – 150 zł
7 dni – 700 zł

KAUCJA – 1500zł

Zarezerwuj sprzęt

e-mail: info@snowprogres.com
tel.: +48 504 054 043 / +48 501 684 090
www.snow-progres.provolustions.pl
Select the fields to be shown. Others will be hidden. Drag and drop to rearrange the order.
 • Image
 • SKU
 • Rating
 • Price
 • Stock
 • Availability
 • Add to cart
 • Description
 • Content
 • Weight
 • Dimensions
 • Color
 • Additional information
 • Attributes
 • Custom fields
Compare
Wishlist 0
Open wishlist page Continue shopping